Категорії розділу

"Гарячі" новини [7]
анонси актуальних події, заходів, ідей
Бліц-коментування "біжучих" літподій [5]
АВЛ // Актуальна вітчизняна література: класика і сучасність [5]
Живі і невмирущі... Класики і наші сучасники... Ті, про кого говорять і про кого мовчать... Невідомі і призабуті...
Світова література: ретроспектива і сучасність [1]
Теорія літератури [0]
Жанри, напрями, стилі, індивідуально-авторська манера...
Анна БАГРЯНА [2]
Авторська сторінка
Тетяна ВИННИК [2]
Авторська сторінка
Геннадій ГОРОВИЙ [2]
Авторська сторінка
Ірина НОВІЦЬКА (ДЕМЕНТЬЄВА) [0]
Авторська сторінка
Олеся ОВЧАР [2]
Авторська сторінка
Наталка ПАСІЧНИК [2]
Авторська сторінка
Лариса РАДЧЕНКО [2]
Авторська сторінка
Маргарита ЧЕРНЕНКО [2]
Авторська сторінка
КНИЖКОВА ШАФА [1]
про нові видання

Форма входу

Пошук

Наше опитування

Що означає для Вас літстудія "ПЕРЕХРЕСТЯ"
1. коло друзів та однодумців
2. засіб демонстрації своїх можливостей і свого хисту
3. місце живого спілкування
4. не замислююсь над цим
5. майданчик для старту в літературі
6. місце де можна дізнатися про щось нове
7. можливість обміну енергією
8. місце розваг і відпочинку
9. інше (вказати що саме)
Всього відповідей: 27

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Понеділок, 29.04.2024, 15:27
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Перехрестя

Автори. Твори. Події... Коротко і розлого

Головна » Файли » АВЛ // Актуальна вітчизняна література: класика і сучасність

Оксана КРИШТАЛЕВА. "Гліцеринова пані"
[ Викачати з сервера (4.43 Mb) ] 22.11.2011, 22:37

О. Кришталева, Львів

 

Гліцеринова пані

новела, тонко намащена на руки 307

 

– А тепер скидай мешти і ставай у ту високу миску. Будеш моєю квіткою. Бо я тебе нині (зірвав, купив, випестив, знайшов, відкрив, приручив)… – щойно хихикали перед вхідними дверима. Тихенько так хихикали, аби не розполохати сонних сусідів. Довго не могли відчинити вхідних дверей, і від того ще більше пирскали зі сміху…

 

– Нині ти залишишся у моєму домі і будеш квіткою, – вона покірно лізла у миску, підтримувалась за його рамено. Вода була тепла, а руки її пахли гліцериновим кремом.

 

Обоє – вдягнені у щось театрально-ретроспективне. Хтось би побачив, то сказав би, що в кіно знімались. Так тепер не вдягаються. Обоє – у капелюхах. Мережива, напрасовані ковнірчики… У нього – справжня квітка в петлиці. (А там, надворі – різна осінь, дивна осінь. Такої ще ніхто не бачив). А в неї в руки пахнуть гліцериновим кремом. Він цілує їй руки…

26 серпня 2008 р. Б., Львів

 

…він цілує їй руки, а тоді всідається на стілець (або кухонний табурет) навпроти. І тільки тепер вона помічає, що замість фасонних штанів на ньому джинси…

 

– Оп-ля! Король у джинсах! – сміється вона так, що вода з миски хлюпає на підлогу, а її саму ніби лоскоче невидима сила.

 

– Дарма, що король у джинсах! Важливо, що корона – не з фольги! – театрально виголошує він і витягає… Ні, не витягає, бо вдягнений не у свій звичний піджак. Безпорадно плескає себе по боках, звично намацує кишені, а тоді з усіх сил, щоб не вставати, тягнеться зі стільця (кухонного табурета) до піджака, який висить по праву руку. Витягає звідти пачку свого улюбленого «Harvest»-у Sweet Cherry, пробігає очима застережливий рядочок: «Куріння призводить до… та…» і вправними рухами виймає тонку коричневу цигарку.

 

– М-м-м, – король курить «Harvest», Sweet Cherry?! – не так питає, як констатує вона. Адже цей аромат вона впізнає із заплющеними очима. І справді заплющує очі, аби окрім своїх мокрих ніг і затяжної цигарки короля більше нічого не відволікало… А тоді, змінивши тональність, – я трішки сяду, а ти увімкни De-Phazz

 

Вона так і не знає, що робиться довкола, бо сидить із заплющеними очима, і ногами бовтає вже літеплу воду. У воді плавають пелюстки рожевої троянди. І горіхова осінь стає свитою «джинсового» короля.  А вона вже не сміється, бо звучить третя пісня з альбому «Godsdog»… Король докурює свою вишневу цигарку. Чудово…

29 серпня 2008 р. Б., Львів

 

– Що в тебе цікавого? – раптово розплющує очі гліцеринова пані й тягнеться до полички над своєю головою. Капелюх легко падає коло миски з водою.

 

– Тобі сподобається… – адже ось перед тобою людина без минулого. Тільки те, що зараз. Тільки те, що завтра. Вчорашнього для тебе не було. І я його також забув…

 

– …без минулого?! А це хто фоткав? Класно… А я тільки вмію кліп-арти з одного сайту скачувати. Здається, www.photosight.ru. Пробував? А-га… ти ж у нас людина без минулого. Завтра спробуй. Вода вистигла трішки. Принеси мені чаю.

 

– Рушник у тебе за спиною, – встає і легко завертає у кухню. Звідти вже свистить чайник.

 

– Здається, мені варто трішки схуднути, правда? – на півтона голосніше говорить гліцеринова пані, аби він почув і щось відповів.

 

– Не люблю сухоребрих. Пампушки – апетитніші. Недарма кажуть, що половина чоловіків відверто люблять повненьких, а інша половина про це не здогадуються…

 

Здається, вона задоволено усміхнулась і стала на килимок мокрими ногами. Почалапала в кухню. Горнятко з кольоровими «півниками» вже чаклувало над чаєм… М-м-м-м…

 

– Вчора я остаточно розпрощалася із капризними торгашами… – це була трохи не в тому напрямку тема розмови, бо чай враз притих, і король потягнувся по другу цигарку. Що ж… мокрі ноги… апчхи… Сусіди дуже галасливі. Або стіни тонкі. Повикидати б геть усі телевізори, десь за місто повивозити. Що б робили люди, коли б однієї ночі зникли всі-превсі телевізори? Був би привід для паніки і розпачу.

5 вересня 2008 р. Б., Львів

 

Король сідає за стіл. Вона переминається з ноги на ногу. Каже, що має одну таку колежанку, яка би всім щипала брови, бо загусті. Навіть їй, уявляєш? Ні, він тільки поблажливо підсміхається і дістає з шухлядки акуратну пачинку, на якій червони написано «Клюква в цукровій пудрі».

 

– Що це? – її рука тягнеться до білих засніжених горошків, а коли найбільший тане на язику, розуміє, чому їхня вечеря починається саме з цього делікатесу… гм… десерту… гм… шарму. Так, шарму.

 

Останнє, що фіксується на сітківці його ока – тендітна рука гліцеринової пані, спокусливо покладена поверх блакитного оксамитового коцика. Потім світло гасне, і він, цілуючи долоню, на всі груди вдихає аромат гліцеринового крему для рук.

18 вересня 2008 р. Б., Львів


Категорія: АВЛ // Актуальна вітчизняна література: класика і сучасність | Додав: Ostashkіna | Теги: сучасна новелістика, Оксана Кришталева
Переглядів: 720 | Завантажень: 96 | Коментарі: 9 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 9
8 Оксана Кришталева  
0
нехай будуть критикі злі, але справедливі - я не проти! (Для особливо злих я спробую опублікувати щось у стилі "Нітрогліцеринова пані" - ха-ха!) Всі інші новели з цієї книжки можна почитати у стольному граді - знаю, що цю книжку тепер можна придбати у Спілці. Шукайте -і знайдете! А до Києва я ще завітаю якось, при нагоді! Будьмо дужі! :)

9 Захабура  
0
в жодному разі - не ображайтеся! Це зауваження, те, що може помітити або й не помітити чимтач, хочеться ж ідеальності smile тут ще ж наша заздрість як поетів до прозаїка ;), ви можете писати прозу, творити сюжет, тримати увагу, вести героїв... а от мені це досі не вдається...Новела - це складний жанр і Ви маєте крім таланту ще й велику мужність.

7 Оксана Яблонська  
0
квітка у лацкані. (там пропущена буква)

6 Оксана Яблонська  
0
А я побуду просто критиком, бо у Оксани Самари так жодного разу і не була.
1.Новела без початку і кінця. Хто вони - ці двоє? Завершення таке, наче має бути продовження. Наче не новела завершилася, а один розділ і після трьох зірочок чи крапок настане розділ наступний.
2. Реклама куріння. Увесь світ стає дибки проти цигарок і шкідливих наслідків, проте авторка смакує цей процес.
3. Вода вихолола у мисці - бажання ліричного героя (чи автора) застудити свою гостю?
4. Босими ногами пішла героїня у кухню. Кухні зазвичай мають кахлеву підлогу. Босими ногами по кахлях? У мене враження, що героїню точно хочуть вбити або скалічити.
5. Гліцеринова пані пахне гліцерином. Це солодкавий запах. Вона померла?
6. Хочеться якогось струсу, несподіванки, чогось пам'ятного. Гліцериновий крем за скількись там копійок мало хто пам'ятає. Довші часи це був єдиний косметичний засіб для зм'якшення рук.
Найдужче сподобався перший абзац. У нього справжня квітка у петлиці. Може у лакані?
Авторка гарно користується львівським діалектом - мешти, коцик, чалапала. Проте воду літеплу у Львові називають літньою, піджак - маринаркою, про клюкву уже Валя написала.
Успіхів і натхнення авторці. Ви маєте добрий потенціал.

4 Оксана Кришталева  
0
дякую за всі коментарі, єдине що з однієї новели непросто зробити якісь висновки. До того ж, новела - це не зовсім проза, там багато згущених емоцій, думок, настроїв, її треба смакувати не раз і не двічі. А з приводу "Клюкви" - ну так, у наших львівських супермаркетах її також продають із такою назвою - мабуть, вирішила не перекладати оригіналу... :)

2 Ostashkіna  
0
дуже настроєва річ. нюасова... мені одразу постають образи цих двох людей, ніби викинутих на узбіччя часу! це анвіть не проза, радше - театральна сценка, прелюд до чогось більшого...

3 Захабура  
0
Здається, я починаю грати роль "злого критика" smile

5 Ostashkіna  
0
от тобі! "переспілкувалася" з Самарою? tongue

1 Захабура  
0
про що це? фетишизм стосовно гліциринового крему? цікаво читати але ж нічого не лишається, де "післясмак"? Останній абзац провокує на детективність: вбивство? отруєння? - ні, лише гасять світло...
чому "Клюква", коли вже "рамено", "літепла" вода? сама люблю й купую, назва йде на 2-х мовах "Журавлина в цукровій пудрі" а на зворотньому боці "Клюква в сахарной пудре".
Оксано, я не хочу ображати, але в моменті "зараз" - просто не чіпляє і все. Текст проходить повз. Відчувається, що надто багато лишається у автора в голові, Ви знаєте більше про героїв, про їх погляди й постави, про дотики й смак на язиці, але в тексті цього немає.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]